Wydawnictwo WIMANA
EGIPT STAROŻYTNY W CZASACH XVIII DYNASTII
 • Autor: Zenon Gołaszewski
  Tytuł: EGIPT STAROŻYTNY W CZASACH XVIII DYNASTII
  Format: A5
  Oprawa: Twarda

  Starożytny Egipt bez XVIII dynastii byłby zapewne znany chociażby z takiego fenomenu architektonicznego jak piramidy, czy gigantycznej rzeźby – Wielkiego Sfinksa, ale prawdopodobnie nie doczekałby się w podręcznikach historii miana jednego z mocarstw światowych. XVIII dynastia zapoczątkowała najznamienitszy okres w dziejach Egiptu, zwany Nowym Państwem, który śmiało można nazwać jego „złotym wiekiem”. Wszystkie imiona tej dynastii stały się na swój sposób sławne i nawet dla osób nieinteresujących się dziejami Egiptu znane są takie, jak Hatszepsut (kobieta-faraon), Amenhotep III, Echnaton i jego małżonka Nefertiti, czy Tutanchamon.

  Nie ma też żadnej wycieczki do Egiptu z biurem podróży, by nie uwzględniała ona w swym programie zwiedzania obiektów związanych z tą dynastią. Innymi słowy: trudno w pełni pojąć historię starożytnego Egiptu bez głębszego zapoznania się z epoką, w której krajem nad Nilem rządzili faraonowie XVIII dynastii.

   

  Książka składa się z dwóch części: pierwsza poświęcona jest chronologicznie wszystkim władcom tej dynastii, druga zaś życiu codziennemu Egipcjan tamtych czasów.

Slider 1. IMPERIUM RZYMSKIE
Slider 2. ALEKSANDER I PIĘKNA HELENA
Slider 4. ODYSEJA PROZĄ
Slider 5. TRYLOGIA
Slider SŁOWIANIE PÓŁNOCNI RGB
BOSKI NERON - slider png
Slider - TAJEMNICA WYSPY WIELKANOCNEJ
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow